pc hakkında bilgiler

Merhaba arkadaşlar kısa bir tatilin ardından tekrar sizlerle beraberim.  Bu yazımda sizlere bilmediğiniz yada unuttuğunuz donanımların bilgilerini göstermeye çalışacağım. Umarım açıklayıcı ve işinize yarar diyedüşünüyorum. Ne Anlatacağımı kısaca anlatayım. Bilgisayarınızın İşlemcisini , Ram belleğini , Ekran kartını yada monitör bilgilerinizi bilmiyorsunuz. Ozaman bu yazı tam sizlik :P Bilgisayar’ını geliştirmeyi düşünenler için gerçekten güzel bir konu olacağını düşünüyorum. Neyse Başlayalım.
1.  Adım )  = >   |  Başlat > Çalıştır‘a  geliyoruz  ve ardından dxdiag kodunu yazıyoruz. Tamam sekmesine tıkladığımızde küçük bi menü gibi bişey dolmaya başlayacak ve Evet yada Hayır Seçeneği gelecek karşınıza Ordan “Evet” sekmesine tıklıyoruz.

1. Adım ) pcders1

Evet Hemen 2. Adıma Geçelim

2. Adım ) Bu adımda Bilgisayarımızın İşlemcisini , hangi marka olduğunu , Bios Bilgilerini , Ram’ini ve Bellek Durumunu Öğreneceğiz..  Hemen Resme geçelim.

pcders2

Evet Şimdi 3. Adımımıza Geçelim..

3. Adımda Ekran Kartı ve Monitör Bilgilerimizi Öğreneceğiz. Hemen onunda Resmini göstereyim.

 

Ekran Kartı ve Monitör

Ekran Kartı ve Monitör

 

 

Evet Şimdilik Donanım Dersimiz Bukadar Umarım işinize Yarar. Bilgilerini Bilmeyenler için Faydalı bir Döküman olduğunu sanıyorum.
Anlatım : Vazgecilmez.org

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !